• Hm. E. Galant nowym przewodniczącym ChSH!

  W sobotę 13 stycznia, w siedzibie Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, w ramach zbiórki Chorągwianego Sądu Harcerskiego, zebrani na niej członkowie sądu wybrali na nowego przewodniczącego tejże władzy chorągwi instruktora naszego hufca. Nowym przewodniczącym Sądu Harcerskiego Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP został hm. Eugeniusz Galant. To nie koniec miłych informacji płynących wprost z Zielonej Góry, ponieważ na […]

  WIĘCEJ... »
 • Ruszyły zgłoszenia Rajd Szlakiem Ewakuacji Oflagu II C Woldenberg

  Ruszyły zapisy na VI już Edycję Rajdu Szlakiem Ewakuacji Oflagu II C Woldenberg. Rajd ten organizowany jest przed 1DDHiZ . Zbierajcie patrol,rezerwujcie miejsce,a co najważniejsze spakujcie plecaki i przybywajcie do Nas, bo już niebawem… Sami się przekonacie! Krótkie informacje o naszym rajdzie : Kiedy i o której ? ~ 24/25-27.01.2018 r. – zbiórka 24.01 o […]

  WIĘCEJ... »
 • PROŚBA O POMOC – PRZEKAŻ 1%/DAROWIZNĘ!

  Komendant Hufca zwraca się do wszystkich Sympatyków i Przyjaciół Harcerstwa Ziemi Strzelecko-Drezdeneckiej o wsparcie działalności hufca w formie darowizny oraz informuję o możliwości przekazania 1% na rzecz hufca przy pomocy KRS 0000 282 625 – cel szczegółowy: HUFIEC STRZELCE KRAJEŃSKIE ZHP (ważne by zaznaczyć kratkę pozwalającą na identyfikację darczyńcy, co zapewni skuteczność darowizny). Prosimy o zapoznanie […]

  WIĘCEJ... »
 • Hufcowa Wigilia Instruktorska

  Wieczorem, przy jednym stole do wieczerzy wigilijnej zasiadła cała kadra hufca. Dzięki życzliwości władz powiatu spotkanie instruktorów odbyło się w sali konferencyjnej starostwa. W wieczerzy wraz z instruktorami uczestniczyli Wicestarosta, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz Burmistrz Strzelec Krajeńskich. Wigilia to moment wspólnego podsumowania mijającego roku oraz składanie sobie życzeń na kolejny rok braterskiej pracy na rzecz […]

  WIĘCEJ... »
 • „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

  Powyższe słowa J. Piłsudskiego były hasłem tegorocznych obchodów 11.11, które rozpoczęły nasze przygotowania do 100 rocznicy.W dniu 10.11.2017.dla wszystkich uczniów naszej szkoły przygotowaliśmy apel z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wszystkim się bardzo spodobało- może to będzie nowa tradycja w szkole. Następnego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Św. za Ojczyznę, złożyliśmy wiązankę […]

  WIĘCEJ... »
 • Szkoła w nocy wygląda zupełnie inaczej

  Harcerze mieli swój rajd, a zuchy nocowisko.. W piątek o 18:30 spotkaliśmy się w holu szkoły. Zastęp dyżurny po zrobieniu zakupów zaczął przygotowywać kolację, a reszta drużyny bawiła się chustą animacyjna. Zabawy prowadziła dh. Marysia. Po kolacji poszliśmy na salę gimnastyczną gdzie wspólnie pląsaliśmy i śpiewaliśmy piosenki. Tuż przed północą udaliśmy się na nocny spacer […]

  WIĘCEJ... »
 • Jesienny rajd

  Już po raz IX ruszyła edycja rajdu Driada. Nasza drużyna także uczestniczyła w tym wydarzeniu. Fabuła gry umieszczona była w średniowiecznym Drezdenku. Podczas gry nocnej musieliśmy odnaleźć 7 punktów, ale przede wszystkim uważać na grupy rzezimieszków, którzy mogli nas zaatakować. Mieliśmy dużo szczęścia bo nie zostaliśmy obrzuceni balonami z wodą. Odnaleźliśmy najważniejsze punkty i tym […]

  WIĘCEJ... »
 • VI FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ

  VI FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ I TUEYSTYCZNEJ przeszedł do historii. Odbył się w sobotę, 18 listopada b.r. w sali widowiskowej Strzeleckiego Ośrodka Kultury. Tradycyjnie został zorganizowany i przeprowadzony przez harcerzy 1. Strzeleckiego Szczepu Harcerskiego „Czarna Jedynka”. Funkcję Drużyny Sztabowej Festiwalu pełniła 8. Strzelecka Drużyna Harcerek „Luna”, z szefową Sztabu przewodniczką Pauliną Janas na czele. W Przeglądzie […]

  WIĘCEJ... »
 • Spacer badawczy

  W dniu 18.11.2017 w ramach programu rewitalizacji gminy Dobiegniew odbyła się akcja plenerowa w formie spaceru badawczego. Harcerze i zuchy z rodzicami, dziadkami lub innymi członkami rodziny zdobywali wiadomości od mieszkańców Dobiegniewa. Uczestnicy mieli zrealizować 3 zadania. Pierwsze zadanie to zwiad po Dobiegniewie. Następnym miejscem spotkania był plac popegereowski. Ekran i parę krzeseł imitowały kino, […]

  WIĘCEJ... »

Powrót na górę

Login

Register| Forgot Password?

Please enter Google Username or ID to start!
Example: clip360net or 116819034451508671546
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow