• Rok harcerski rozpoczęty

  Rok Harcerski rozpoczęliśmy rajdem „Mały Woldenberczyk”. W spotkaniu tym brały udział gromady zuchowe z Drezdenka, Strzelec Kraj.  i Dobiegniewa. Rajd Mały Woldenberczyk jest organizowany na pamiątkę przeprowadzenia  w Oflagu II C Woldenberg Olimpiady Sportowej w 1944 roku. Olimpiada sportowa to igrzyska urządzane co cztery lata, dlatego aby wojna nie przerwała tej tradycji w 1940 roku […]

  WIĘCEJ... »
 • IX. Edycja Rajdu Harcerskiego „DRIADA”

  Ruszyły zapisy na IX. już Edycję Rajdu Harcerskiego „DRIADA”. Rajd ten organizowany jest przed Drezdenecki Szczep Harcerski „PUSZCZA”, przy wsparciu ze środków finansowych Starosty Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego. Jak zawsze przygotowaliśmy dla Was falę niezapomnianych przygód, doznanie emocji pełnych wrażeń oraz wiele, wiele innych. W tym roku zaskoczymy Was nie tylko nowym SZTABEM organizacyjnym, ale także kilkoma […]

  WIĘCEJ... »
 • Komenda hufca przyjęła plan pracy hufca na rok harcerski 2017/18

  Komenda hufca na środowej zbiórce przyjęła uchwałą nr 10/2017 z dnia 13-09-2017 r. tegoroczny plan pracy hufca. W planie znalazły się jak zawsze propozycje programowe, które drużyny mogą wykorzystać w swojej pracy, ponadto przedstawiono terminarz zbiórek kadry hufca jak i imprez organizowanych przez komendę hufca. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z planem i przypominamy drużynowym, […]

  WIĘCEJ... »
 • Nabór do 1 Strzeleckiego Szczepu Harcerskiego „Czarna Jedynka” im. Cichociemnych

    Czuwaj! Druhny i Druhowie. Nowi członkowie. Rodzice! 1 Strzelecki Szczep Harcerski Czarna Jedynka im. Cichociemnych ma zaszczyt ogłosić nabór! Szukamy nowych poszukiwaczy przygód (Harcerzy i Wędrowników), którym nie straszny jest survival, gry terenowe/miejskie, rajdy czy obozowanie pod namiotem w górach! Natomiast młodsi (Zuchy) będą wraz z wykwalifikowaną, doświadczoną kadrą podróżować z Państwa dzieckiem po […]

  WIĘCEJ... »
 • RAJD MAŁY WOLDENBERCZYK !

  PROJEKT REALIZOWANY ZE ŚRODKÓW GMINY DOBIEGNIEW Czuwaj ! Serdecznie zapraszamy na rajd „Mały Woldenberczyk”! Rajd odbędzie się 8-9 września 2017r, miejsce :Dobiegniew,Hala Sportowa ul. Leśna rozpoczęcie rajdu: 16:00 Składka zadaniowa: 20,00 zł składkę przesłać na :      Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP                           […]

  WIĘCEJ... »
 • Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy 2017!!!

  Zapraszamy wszystkich chętnych , którzy mają 16 lat na WĘDROWNICZY KURS PIERWSZEJ POMOCY! Kurs jest organizowany przez Inspektorat Chorągwi Ziemi Lubuskiej  we współpracy z Harcerskim Klubem Ratowniczym działającym przy Hufcu Strzelce Krajeńskie. Szefem szkolenia będzie Hm. Maciej Rutkowski. Kurs daje Ci możliwość uzyskania tytułu RATOWNIK ZHP! Jeżeli chcesz  zdobyć nową wiedzę, umiejętności, poznać nowych ludzi, a także dobrze […]

  WIĘCEJ... »
 • Służba nie drużba

  29 lipca 2017r. w Rokitnie odbyło się uroczyste poświęcenie harcerskiej stacji na Kalwarii Rokitniańskiej. Dość spora reprezentacja naszego hufca (możemy się pochwalić najwyższą liczebnością podczas uroczystości) zajmowała się oprawą muzyczną całego zdarzenia, a także pomogliśmy w sprzątaniu. Po poświęceniu stacji przyszedł czas na pyszny posiłek, czyli to co harcerze lubią najbardziej 🙂 Najedzeni wspólnymi siłami złożyliśmy […]

  WIĘCEJ... »
 • Za chwilę obóz!

  Szanowni Obozowicze! Szanowni Rodzice! Wkrótce wyjeżdżamy nad morze. Godziny i termin wyjazdu, komendant hufca ogłosił już rozkazem. ROZKAZ KOMENDANTA HUFCA  L.9/2017  z informacjami obozowymi – <<pobierz>> Poniżej zaś przedstawiamy telefony wychowawców, z którymi należy się skontaktować lub na bieżąco śledzić informacje od drużynowych i komendantów szczepów na Facebook.com, aby nie przegapić zbiórki informacyjnej! Wychowawcy-informatorzy turnus […]

  WIĘCEJ... »
 • „Bogu, ludziom i Ojczyźnie – na ich wieczną chwałę służę..”

  W ubiegły czwartek zuchy,harcerze oraz wędrownicy z Drezdeneckiego Szczepu „PUSZCZA” już z samego rana wstawili się na wezwanie księdza i dzielnie służyli przy organizacji procesji Bożego Ciała. Każdy z nas był odpowiedzialny za poszczególne działania. Pełnienie warty przy stacji, udział w procesji czy też niesienie sztandaru to dla nas ogromny zaszczyt.  W pełni umundurowani i […]

  WIĘCEJ... »

Powrót na górę

Login

Register| Forgot Password?

Please enter Google Username or ID to start!
Example: clip360net or 116819034451508671546
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow