Nasze instruktorki wzięły udział w HarcBiegu!

Pomaganie poprzez bieganie…

W siódmej i ósmej edycji HarcBiegu wszystkie środki finansowe uzyskane od uczestników tytułem opłaty wpisowej zostaną przekazane na potrzeby Szymona Jarosza. Szymon urodził się 19 maja 2010 r. w Wadowicach. Jego życie to ciągła walka. Zaraz po narodzinach okazało się, że chłopiec ma wadę serca. Przeszedł dwie ciężkie operacje i trzy cewnikowania serca. W przyszłości czekają go kolejne operacje.Kiedy miał niespełna rok okazało się, ze Szymon nie słyszy. Po wielu staraniach udało się wszczepić mu implant ślimakowy.Teraz czeka go długa droga, ale Szymonek nie poddaje się, jest silnym chłopcem. Codziennie bierze udział w rehabilitacji ruchowej, hipoterapii, zajęciach na basenie, SI, zajęciach z surdologopeda i wielu innych.

Niestety niesie to ze sobą ogromne koszty. Szymon potrafi i chce się uczyć, chce normalnie żyć. Dlatego każda pomoc w sfinansowaniu chociaż w części terapii jest bardzo cenna. Szymon jest także bratem jednego z harcerzy Hufca Ziemi Wadowickiej, z którego dotarła do nas prośba o pomoc.

W VII  edycji HarcBiegu, w celu pomocy i pokonania też siebie, wzięły udział dwie instruktorki naszego kręgu: pwd. Sylwia Kowalewska (przebiegając 10 km w ok. 1h) oraz phm. Monika Rogulska (przejeżdżając na rowerze 10 km w ok. 38 min). Serdecznie gratulujemy naszym instruktorkom i dziękujemy w imieniu Szymona.

Napisane przez:

phm. Mariusz Groblica

1 komentarz

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany logged in by dodać posta.

Powrót na górę